Plyšoví medvídci II. - Voodoo

Potřeby - lidi: 1 obchod, 4 darebáci
Potřeby - věci: lístečky
Hráči: 20-30
Doba: 30-60 min.
Jak: družstva (min 3 po 6 lidech)

Pozn. na úvod: tato hra samozřejmě vzniká proto, že máme nastříhané části medvídků z minulé hry a chceme je nějak využít, tj. i příběh je nezávazným pokračováním předchozího.
Legenda: Uplynula jistá doba a zkorumpovaná vláda byla svrhnuta, takže z plyšovými medvídky se může opět volně obchodovat. Firma Mattel se však nevzdává svých ambicí a nyní podniká teroristické akce vůči všemu co má něco společného s plyšovými medvídky. A tak se jednoho deštivého dne stalo, že letadlo, které převáželo zásilku plyšových medvídků z Evropy do Austrálie, se stalo terčem takového útoku. Letadlo vybuchlo a medvídci byli roztrháni a rozletěli se všude po krajině. Náhodou se tak stalo zrovna nad Afrikou nad územím křováků, kteří hojně provozují voodoo. Jak jistě víte, v současnosti již voskové figurky nejsou při voodoo jaksi in, v současnosti jsou moderní medvídci. Každé družstvo tedy představuje jeden klan křováků a vydělává si sbíráním a prodejem medvídků.
Hra: Základ hry je následující: hráči běhají po území a hledají části medvídků a nosí je na tržiště (každý hráč smí mít usebe max. 1 část, vyjímka viz. níže). Na tržišti má každá družina trezor, kam si části schovává a když má celého medvídka může ho prodat v obchodě (samozřejmě cenově rozlišíme jednobarevné, dvoubarevné a vícebarevné medvídky a vypíšeme nějaký speciální model (albín, vosa - 3 části žluté, 3 černé)). Peníze zapisujeme družstvům v obchodě na účet. V obchodě se pak prodávají kameny a voodoo souprava (viz. níže). Hráči jednoho družstva si rozdělí následující role:
* šaman - síla 1 , může nosit více částí než jednu, neplatí na něj voodoo
* vrhač - síla 2, může vrhat kameny (papírové koule), pokud se trefí automaticky vyhrává
* stopař - síla 3
* bojovník - síla 4
* náčelník - síla 5
* voodoo bába - síla 0, pokud si pořídí voodoo potřeby, pak má sílu 6
Soubojový systém je zřejmý - když se dva plácnou, vyhrává ten s větší sílou a obere prohraného o to co má u sebe.
Potvory: Agent firmy Mattel - koho chytne, tomu sebere jeho části medvídků, Kamenožrout - obírá vrhače o jejich kameny, Černokněžník - obírá voodoo báby o jejich voodoo potřeby, Moucha Tse-Tse - štípe (koho štípne, ten musí splnit její úkol, aby se vyléčil, úkoly dle nálady).
Na konec se vyhlašuje anarchie - neplatí žádná pravidla a prostě se jenom sbírá.
Vyhrává družstvo, které má na konci nejvíce peněz (jak překvapivé).


Vytisknout