Magie

Potřeby - lidi: 1 šéf hry, 3 mágové
Potřeby - věci: cedulky, lístečky, tužka, papír, spínací špendlíky
Hráči: 20-30
Doba: 45-75 min.
Jak: Jednotlivci

Příprava: Do herního území umístíme desky s kouzly - ty vypadají následovně: lísteček, na kterém je napsáno jméno kouzla, kdo je potřebný k seslání kouzla, jak se kouzlo sesílá a kolik je za něj bodů. Na kraji území vytvoříme magický kruh (třeba z větví).
Během hry je každý hráč příslušníkem některé kouzelnické třídy: zaklínač, šaman, kouzelník, čaroděj, mág. Každý má u sebe cedulku, která říká, co je za třídu. Za bodový poplatek, lze třídu změnit.
Účelem hry je získat co nejvíce bodů. Body se získávají za sesílání kouzel. Každé kouzlo se skládá z určité posloupnosti pohybů (pohyby jsou například tlesknutí, lusknutí, zkřížení rukou, přemýšlení, ukázání ....) a musí být sesláno přesně daným počtem lidí daných kouzelnických tříd (např. 2 šamany a 1 čarodějem).
Hra probíhá následovně: hráči na území hledají cedulky s popisy kouzel, snaží se sehnat příslušný počet správných lidí a naučit se pohyby. Když se jim to povede, tak dojdou k magickému kruhu a tam kouzlo sešlou. Pokud to předvedou správně, tak jim šéf hry započítá body. Nikdo nesmí seslat stejné kouzlo dvakrát.
Aby to nebylo tak jednoduchý, tak po území běhají tři mágové: černý mág (když někoho chytne, tak musí provést několikrát speciální ozdravné kouzlo - to hráče na počátku naučíme), bílý mág (ten je velmi hodný a proto, když někoho potká (tj. chytne ho), tak ho naučí nějaké velmi zajímavé kouzlo a nepustí ho dřív než se správně zopakuje. Toto kouzlo je hráči samozřejmě na nic.) a žlutý (mentálně postižený) mág (ten dává hráčům mentální úkoly).
Pozn. Je možno jednotlivé kouzelnické třídy mírně znerovnoprávnit. To znamená, že například kouzla, ke kterým je potřeba mág budou lépe bodově ohodnocena, ale přeučení se na mága bude bodově náročnější.


Vytisknout