Dětský dort

Korpus: forma o průměru 24 cm. 150 g cukru , 75 g mouky , 80 g mletých vlašských ořechů , 20 g kakaa , 75 g bramborové moučky , 4 vekce , 2 ČL prášku do pečiva. Poleva: , 200 g loupaných mandlí , 100 g cukru , potravinářské barvivo , 100 g moučkového cukru , 1 bílek. Dekorace:, jahodové bonbony (želé)
Ručním šlehačem zpracujeme žloutky s několika lžičkami teplé vody, postupně přidáváme za neustálého šlehání 100 g cukru. Z bílků ušleháme pevný sníh, do kterého lehce vmícháme zbylý cukr. Obě hmoty spojíme a přidáme prosátou mouku smíchanou s práškem do pečiva a bramborovým škrobem, kakao a jemně pomleté ořechy. Hmotu nalijeme do dortové formy vyložené pečícím papírem. Pečeme asi 1/2 hodiny na 200° C. Po upečení nechá,e vychladit a teprve poté vyjmeme dort z formy.

Zatímco se nám peče dort, připravíme si marcipán. Lehce opražené mandle spolu s cukrem vložíme do mixeru. Několik minut mixujeme, poté přidáme moučkový cukr a až je směs homogenní, připojíme ještě vaječný bílek. Hmotu rozdělíme a obarvíme. Větší množství, které bude tvořit polevu dortu, namodro, zbytek načerveno a část zůstane bílá (na oči rybiček a bubliny). Ze zbytku modrého marcipánu vytvarujeme "vzduchové" bubliny a velkou vlnu, která zdobí obvod dortu. Z červeného marcipánu podle přiložené fotografie vytvarujeme ryby. Nakonec dort na talíři obložíme jahodovými bonbony.


Vytisknout